Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Kniha nejen o zlepšení zraku bez operací

vloženo  19. 2. 2009

Konečně jsem si udělal dostatek času na to, abych vám napísal o zajímavé knize. Zrovna prší celý den, mám tedy volný pátek a zítra začínám s kámošem cestovat autem...

Dost tomu článku pomohlo, že se mě kámoš Marek ptal na to, jak si vlastně zlepšuju zrak. Říkal jsem mu, že mu pošlu nějaké informace, jakou knihu jsem četl. Nejvíce mě inspirovala kniha od pana Mirzakarim Norbekov - Jak se zbavit brýlí/zkušenosti hlupáka, aneb klíč k prozření. Je to lehce stravitelná kniha, která na ukázkách ze života, ukazuje na odlišný princip na choroby. Prošpikovaná trochu černým humorem :-)

I já jsem teoreticky věděl (při učení se Shiatsu), že nemoc je v prvé řadě způsobený psychikou, ale když to mám v příběhu ze života, text není vytržen z celého konceptu, teprve potom jsem si začal uvědomovat, jak moc psychika cloumá s tělem. Hlavně jsem se tam dočetl fajn věc: dá se to změnit, což je bezva info :-)

Dostalo se mi při mém hledání pomoci, v podobě Mírka, snad nevadí ta tykačka :-) Někde jsem vyhrabal starou diskuzi, kde ten človíček nabízí pomoc při zlepšování zraku. Tak jsem mu napsal, a za čas jsme si vyměnili fajn korespondenci. Poslal mi i knihu v elektronické podobě, ne tu od Norbekova. Je více zaměřenou přímo na oči. Jistě se nebude zlobit, když tuto pravdu nabídnu i vám. Je to kompletní průvodce, od myšlení až přez výživu. Neměl jsem zatím sil, si to číst celé v notebooku, přijde mi to však, jako hodně dobré dílo. Zde tedy klikanec pravým tlač. myši a Ulož cíl jako ..., je to malinké.

Můžete si říci, co bych si něco četl, ani brýle nemám, nebo půjdu na laser, dají se nosit i čočky ...Nejhezčí na tom je, že spolu se zrakem, si začnete uvědomovat víc věcí, prostě vše je propojené. Dostane se vám tedy daleko víc, než jste si mysleli :-)

A jak to mám se zrakem já? Nu, za sebe mohu říci, že jsem si zlepšil zrak o cca 0,75 dioptrie, bez nějakých operací a zázračných preparátů. A teď se to mrška, nechce pohnout dále. Už "jen" to, mi však dokázalo, že zrak se dá opravdu změnit, pokud i já změním pohled na ostatní, na sebe ... Dost věcí je provázaných a jedna bez druhé nefunguje, u mě to může trvat déle, podle toho, jak moc psychicky do hloubky, je má dalekozrakost způsobena. I tak mi přijde, že zlepšení očí po cca 4měsících, je víc než dobré. Takže až budu vidět jako rys, ozvu se ;-)

Majte sa fajn a zas někdy ... Martin

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Parkinsonova choroba

(Eva Pikulová, 3. 12. 2016 19:11)

Toľké milióny chorých Norbekov vyliečil! Nevie niekto či bol medzi nimi aspoň jeden parkinsonik?

Cvičení

(Jana, 6. 9. 2015 15:49)

Ahoj všem, přečetla jsem si jak zajímavou recenzi Norbekova, tak vaše zkušenosti. Já jsem se s knihou potkala před necelým rokem, cvičila jsem podle ní, přidala práci na sobě a na svém podvědomí a z dalekozrakosti, kdy jsem měla 2 dioptrie jsem od té doby bez brýlí.
V současné době pořádám semináře, které z Norbekova vycházejí, ale zahrnují ještě další postupy a zkušenosti, které jsem nazbírala po své cestě a mám už klienty, kterým se nejen zlepšil zrak, ale hlavně celý život. :-)
Takže odzkoušeno praxí, pokud má člověk opravdu chuť s tím něco dělat, tak tyto postupy fungují. :-)

Postup cvičení

(Nicolas, 11. 7. 2015 19:55)

Ahoj, cvičím už přes půl roku a pokrok jde znát. Mám blog, kde si sepisuju jak se mi daří: http://mojeoci9.webnode.cz/ Budu rád, když se se mnou podělíte o Vaše zkušenosti na email nebo v blogu v sekci diskuze. Jinak jsem tuto knihu také četl, a je velmi zábavná, ale jako hlavní kniha pro zlepšení zraku to pro mě není, pomohla mi až kniha od M. Schneidera Šance pro oči. At se daří Nicolas

znižovanie dioptrie

(Ivana, 16. 5. 2015 22:47)

Ahoj, knižku práve čítam. Ešte som ju nedočítala dokonca, len ma zaujíma výmena dioptrií. Ja mám -2,75 na každom oku. Stačí keď zo začiatku znížim dioptriu na -2,0? alebo ju mám znížiť o celú jednu teda na -1,75. či to nie je dôležité?

Norbekov mi zafungoval

(Karel z mako, 11. 10. 2014 23:01)

Již před 4 lety o 3 dioptrie za 10 dní a zůstalo mi to.
Okamžik štěstí v ranném věku přenáším do života, a od té doby je moc věcí jinak.
Přeji všem vytrvalost a následné prozření co nejdříve.
Žijte blaze.
K.
karelzmako@seznam.cz

Zarážející

(nick, 3. 7. 2014 21:22)

Nepochybuju že to funguje. Teď s tím začínám a malé zlepšení pozoruji při cvičení s tabulkou.. Ony záblesky o nichž mlvuí Mirzak. Jediné co mě zaráží je, že na internetu jsem našel jednu jedinou pozitivní reakci vyléčení krátkozrakosti a to na youtube kdy měl borec 3 dioptrie a za 3 měsíce lejličky odhodil. Jak píšu tak začínám a nechci to balit. Vše co píše Norbek beru jako fakt a tak s tím hodlám pracovat. Uvidíme. Ps. přenášení chladu jsem nepostřehl. Nicméně dívání do slunka asi vynechám. Na to se necítím ač věřím že by to taky nepsal kdyby to neměl ověřené. Zdravím.
Pokud se to povede tak asi vědět dám pač z toho budu asi dlouho navětvy :D Mějte se a přeju pevnou vůlu. Vyhmátněte lenost v každém okamžiku. Je to vrah vašich snah.

Re: Zarážející

(Martin, 27. 7. 2014 19:13)

Nazdar Nicku.
Ať se ti daří v tvém konání ;-)
Martin

Norbekov .....také jsem zašala cvičit 5/10/2013

(LenkaX, 10. 10. 2013 21:35)

Ahoj Martine a všichni debatující.Metoda léčby mě zaujala a překvapila svou jednoduchostí....když si o ní čtu :-)V praxi už to tak jednoduché není.Co mi není zcela jasné, cvičím s tab a i jiné cviky bez brýlí. Vybrala jsem si 1.řádek,protože byl neostrý. Ještě ke stavu mých očí: měla jsem vysoký počet dioptrií a po operaci v r.2000 mi ze -14 D zústaly -3D a také astimatismus.jak se tak zaměřuji na ten 1,řádek,tím že vidím ještě i dvojitě ,někdy se mi jak píše Norbekov na chvilku obraz malinko zaostří a zase se to vrací , jeto velmi proměnlivé.Ale nejde mi to tak rychle jak popisuje v knize.Ted k dotazu.Moje představa je ,že až dosáhnu ostrosti u 1.řádku a v brýlích se skly -3D uvidím ostře, sáhnu po sklech -2,5.Nebo je to tak , že nasazuji slabší brýle už na začátku cvičení aby se oči začaly přizpůsobovat sklům ? Toto mi v knize chybělo.bylo tam jen varování, že při zlepšení zraku se již nevracet k silným sklům.Já zatím žádné trvalé zlepšení nevidím a proto skla za slabší neměním.Co vy na to ? Díky Lenka

Re: Norbekov .....také jsem zašala cvičit 5/10/2013

(Martin, 14. 10. 2013 19:07)

Ahoj Lenko.
Reaguji takto ...
Učit se milovat své tělo a tělo se postupně léčí.
Milovat tělo s nadšením a vytrvalostí, ne s úsilím.
Do jakékoliv techniky přidávat srdečnost.

S postupem ... navrhuji, ať děláš to, co ti vyhovuje.
Martin

Norbekov

(Misa, 7. 10. 2013 12:56)

Ahoj Martine, Ty jsi vydržel cvičit všechna cvičení podle Norbekova půl roku? Kolik máš celkem dioptrií? Cvičím Norbekova asi 10 dní a nejtěžší je udržet naladění. Jak se Ti to dařilo? Také nevím - ty cvičení se sluníčkem se mají dělat všechny nebo si vybrat jedno z nich? Jak Ti šlo přenášení chladu? To jsem ještě nadala. Míša

Re: Norbekov

(Martin, 8. 10. 2013 21:10)

Ahoj Míšo.
Celé roky tu je tento článek a za pár dní již druhý co se ptá ... Až si říkám, zda to není impulz pro mě, znovu začít.

A také aktualizuji článek před 4. lety.
Když jsem navštívil doktora s vyšetřením zraku,
sdělil mi, že mám stejné dioptrie jako předtím.
Byl jsem zprvu zklamán, avšak řekl jsem si, že přístroj nedovede změřit zlepšení způsobene psychikou.
Nevím, zda jsem si to nalhal, aby to méně bolelo, či je to pravda, každopádně je mi teď dobře a mám cíl zdravých očí.
A teď k otázkám:
"Naladění" ... dařilo se mi, jak se mi dařilo. Jednoduché to nebylo. Přetvořuje se celé naprogramování člověka a na to je třeba vynaložit energii, čas ...

Knihu již dlouho má kamarád a nepamatuji si všechny cviky. Četl jsem to naposledy tak před 4 roky a
"Přenášení chladu" ... si nepamatuji.
"Cviky" ... kombinování cviků se nezmiňuje v knize? - nevím

Máš Míšo mnoho otázek a přijde mi, že bys měl/a více věřit své intuici, nebo se o ni začít zajímat.
Co cítíš, že je správné? Z čeho máš dobrý pocit? ...
Ptát se tak sebe u jednoduchých věcí a přecházek přirozeně ke složitějším.

Nemohu a nelze tak správně odpovědět přímo pro tebe,
jelikož já tvůj život nežil a nežiji.
V tobě jsou otázky i odpovědi pro všechno co se tebe týká.
Inspirace ostatních, je hezká věc, avšak vzpomeň si a dovol si myšlenku, že uvnitř jsi moudrý/a a postupně ti budou přicházet odpovědi, které jsou, jako u všech, v páru s danou otázkou.

Hezký večer, moudrá/ý Míšo.

Martin

zkušenosti

(Tomáš, 1. 10. 2013 22:19)

Ahoj, pokračoval si v tom cvičení dále? chtěl bych s tím začít ale nechci každou chvíly kupovat nové brýle, tak chci použít čočky, co si o tom myslíš?

Re: zkušenosti

(Martin, 2. 10. 2013 12:40)

Ahoj Tomáši.
Nemyslím si o tom vůbec nic. Nevím.
Důležitější je tvůj vnitřní pocit, co bys rád, jak veliká je tvá touha,než to, co si mohu o tom myslet. Protože ty jsi svůj největší lékař.

Důležité je budovat vnitřní harmonii, objevovat svoje dary nitra a postupně silněji slyšet, co třeba dělat ve fyzické realitě.

S cviky jsem tehdy vydržel kolem půl roku. Možná nebyl čas, motivace, odhodlání ... Snažím se naslouchat svému tělu a jeho potřebám.
Postupně se tak léčím na mnoha úrovních a věřím, že zlepšení zraku jednoho dne přijde jako přirozená léčba celého těla.
Martin