Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Cestopisně - Jižní Amerika (2012-13)

O mé sólo cestě po Peru, Ekvádoru, Bolívii a Argentině.

 

Příspěvky

Peru - Machu Picchu

img_2859.jpgNavazuji na předešlý článek - Cesta k Machu Picchu. Po 9hodinové cestě podél tratě, jsem přespal v Aguas Calientes, značně turistickém městečku, pod MP. Teď již vzhůru do kopců ...

 

Peru - cesta k Machu Picchu

 

img_2605.jpgJe to pro mě zvláštní, nové. Prožít zážitky v Peru, poté článek napsat v Bolívii a vložit na web v Argentině.Má to pro mě symboliku, jakými proměnami procházím, jak místy, tak i děním ve mě. 

 

 

Peru - Urubamba 2

 img_2281.jpgJe 29. dubna, chladný a suchý večer v Cusco. Dal jsem dohromady druhou část článku z městečka Urubamba a okolí.

Rozdělil bych to na návštěvu Moray a poté solných dolů Salineras.

 

Jižní Amerika - Cusco - Urubamba

img_2164.jpgKonečně mám příležitost - čas, chuť a prostředky, abych napsal, jak se mám.

Dnes je 17. dubna, sedím na internetu v městečku Urubamba, které leží ve vysoko poleženém údolí (2.800m.n.m), obklopeném vysokými horami a na dohled je i hora pokrytá sněhem.

 

Jižní Amerika - Purus - džungle

12_14-14_12_58-male.jpgJe zrovna den před Štedrým dnem a v poměrně velkém městě Pucallpa, nevidím žádnou masírovací kampaň, obrovské slevy ... Sedím v klimatizované místnůsce a zrovna když jsem pocítil kručení břicha, přichází sympatický chlapík a nabízí smažený rohlíček z těsta, nadívaný vajíčkem a zeleninou - děkuju.

Těď však mým prožitkům na Purusu. Purus je jméno veliké provincie Peru, povětšinou pokrytý džunglí a obývaný malým počtem obyvatel.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Cestopisně - Jižní Amerika (2012-13) | Fotografie: Peru - Purus | Komentářů: 0

Jižní Amerika - Peru 02

img_0925_small.jpgSedám na jeden z klidných internetů v Pucallpě, nastavuji češtinu a zjištuji,
že na psaní sáhodlouhého textu nemám čas ani náladu :) Uvidíme, třebas se rozepíšu a půjde to samo.

 

Jižní Amerika - Peru 01

img_0613_small.jpgJe šest večer, horko a vlhko jako skoro vždy. Sedím u počítače kamarádky a mám tu možnost v klidu napsat, jak se věci kolem mě dějí. Hned zkraje uvádím, že větších podrobností se dočkáte, až se vrátím zpět. Píši si deník, fotím, točím video, tedy buďte trpělivý. Jistě udělám v ČR povídání, kde se můžete ptát naživo. A teď již …