Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Jižní Amerika - Cusco - Urubamba

vloženo  15. 4. 2013

Konečně mám příležitost - čas, chuť a prostředky, abych napsal, jak se mám.

Dnes je 17. dubna, sedím na internetu v městečku Urubamba, které leží ve vysoko poleženém údolí (2.800m.n.m), obklopeném vysokými horami a na dohled je i hora pokrytá sněhem.

Zrovna je po 3 měsících deštivého období, prý je zde teď podzim. Vzduch je suchý i za deště, když je slunečno, tak je to sílá, za noci odhaduji kolem 8 stupňů. Připomíná mi to příjemný podzimní čas v čechách, tedy krom krásně zabarvených listů u nás.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

Předchozí 2 měsíce zkušeností, zážitků v ekvádorské džungli a poté v horách ... je toho tolik a přijde mi, že to potřebuje sednout, než napíšu více. Tedy článek o džungli bude, až bude, víc teď nepovím.

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

Nyní však o mé přítomnosti v oblasti provincie Cusco, též se tak jmenuje hlavní město této provincie. Ve městě Cusco jsem pobyl tři dny a prošel jak starobylé části města, kde jsou řemeslně zpracovány domy z kamene, tak i novodobé stavby z cihel a vlnitého plechu. Cusco chci ještě navštívit znovu, tedy se o něm příště více zmíním, nebo se připomeňte :)

V Cusco jsem našel levný hostal a přez internet našel místo pro dobrovolníka v hotelu obklopeném přírodou, kus cesty od centra města Urubamba, cca 2hod busem od Cusco.

Nerozuměl jsem si dobře s majitelkou hotelu Las Chullpas a postupně se dozvěděl, že tady se normálně pracuje 6hod denně a jídlo si musím koupit a mohu připravit v kuchyňce.
Ono obecně dobrovolnictví v Peru, je dost jiné. Často ještě musíte doplácet za to, že musíte pracovat. To třeba na Zélandu pracujete 5 hodin denně, strava a ubytování je za práci, holt jiná finanční situace, jiný kraj. Domluvil jsem se tedy alespoň na 5hod denně a odpoledne mám volno, zajít si do města na trh, internet, projít se po horách.

Jak jsem přez dva měsíce pobýval s českou skupinou, tak na mě dolehla osamělost. Teď v městě Urubamba, také zjišťuji, jak drahé je dostat se na Machu Picchu. Dá se sem dostat jen vlakem, či udělat expediční výpravu na několik dní. Jednosměrná čtyřhodinová cesta vlakem Cusco - Aguas Calientes stojí nejlevněji 2x48 USD(2x 960kč), poté když chcete ušetřit, tak pěšky na kopec a vstupné jen na Machu Picchu, je 120 solů(925kč), chcete-li ještě dál, tak ještě více. Samozřejmě je třeba napočítat různé hostaly, jídlo atd. Nejvíc mě naštval místní nepoměr cen, kdy peruánec zaplatí za jednu cestu 10solů(78kč) oproti 45USD u cizince. Chápu finanční rozdíl oproti příchozím cestovatelům, ale tohle je moc. Zvažuji, zda se na Machu Picchu vydám. V okolí je tolik krásných míst, historických památek ... nechám věcem volný průchod.

Teď zjištuji, jak se dostat do oblasti veliké hory Ausangate, kde sídlí místní domorodý národ Quero (čti Kero) a rád bych nasál atmosféru této oblasti, setkal se s moudrými lidmi spojenými s přírodou a učil se jednat také s ostatními, které pohltil tzv. "moderní způsob života", což se nevyhnulo ani Peru.

 To je zatím vše, co mě napadlo, více najdete v komentářích u fotek.

Přeji vám hezké dny, ať si užijete také sluníčka.
Martin

 

Náhledy fotografií ze složky Peru - Urubamba

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář