Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Jižní Amerika - Peru 01

vloženo  18. 9. 2012

 Je šest večer, horko a vlhko jako skoro vždy. Sedím u počítače kamarádky a mám tu možnost v klidu napsat, jak se věci kolem mě dějí. Hned zkraje uvádím, že větších podrobností se dočkáte, až se vrátím zpět. Píši si deník, fotím, točím video, tedy buďte trpělivý. Jistě udělám v ČR povídání, kde se můžete ptát naživo. A teď již …

Jižní Amerika je hodně jiná. Jsem rád za zkušenosti 1,5 měsíčního pobytu na Fiji, který mi v mnohém připomíná Peru. Je to země zmixovaná z moderní technologie a z jednoduchých domků, krytých velkými listy stromů. Zem kde je vidět krása přírody, smíšených s různými plastovými odpadky.

Jídlo zde roste celý rok, sezónně se střídají, krom celoroční produkce banánů, kterých tu je víc než 6 druhů, některé se vaří jako brambory, z jiných se vaří dobré pyré … zkrátka jídla je zde dost a chuťově jsou vynikající. Ještě se sem moc nedostalo pěstování ve velkém a doufám, že to tak zůstane.

Lidé jsou zde vstřícní, daleko více než u nás a i proto je pro mě obtížnější poznat, kdy chtějí spíše vydělat penízky. Občas mi srdce posteskne, když se z příjemného hovoru vyklube nabídka na projížďku do džungle, spojená s lovením exotických zvířat, za nemalý peníz, či ayahuaskový zážitek s rostlinou. Občas si přijdu jako chodící reklama na peníze… Naštěstí se objevují i momenty, kdy se potkám s milou duší, která mi pomůže se zase zvednout a připomíná mi to, že já jsem strůjcem svého osudu. Již jsem potkal několik cestovatelů a povídat si v angličtině je pro mě zážitkem, poněvač dobře rozumím a můžeme si sdělit zkušenosti s cestami, lidmi.

Španělština se dá říct, je jednoduchá. Ovšem je třeba si osvojit mnoho slovíček a mnoho lidí mluví řekněme nespisovně, rychle. Snažím se seč to jde a když už jsem unaven rozhovory a nestíhám, prostě se rozchechtám té situaci a říkám jim, že prostě ničemu nerozumím, že potřebuju pauzu. Snažím si říkat, kousek po kousku, jak se říká po španělsku POKO POKO.

Cestuji, abych zbytečně neutrácel a cestuji sám. To přináší mnoho příležitostí zjistit, jak na tom je má sebedůvěra, víra v dobré kroky a jaké strachy ve mně ještě jsou. Liána Ayahuasca, jejíž odvar se pije pro očištění těla i ducha, plus další byliny, jsou tu dostupné na každém kroku. Já však zatím nenašel vhodného léčitele, který by mě přišel se srdcem na pravém místě. Osobně jsem se setkal se dvěma šamany a ani jeden mi nepřišel vhodný. Říkám si, že vše má svůj čas a tuším, že tu budu déle než 3 měsíce.

Teď jsem již týden ve městě Pucallpa, která je oproti Limě (zde 5 dní) značně klidnější, avšak stále je tu hodně lidí a závislost na penězích tedy značná. Uvidím jaké to bude, až pocestuji lodí do města Iquita, což vydá na zhruba 4dny plavby.

Jsem ubytován u české holčiny, která teď začíná druhý ročních umělecké školy, kde si osvojuje různé umělecké směry, nejvíce však kreslení. Mám u ní k dispozici malou místnůstku s matrací, mohu si vařit, zkrátka jsem jí za hodně vděčný. Má vlastní baráček a sdílíme společný dvůr s rodinou pana majitele, který se živý pečením chleba a opravami motorek a je to jakýsi správce domu, opravuje věci které jsou třeba.

Nuž, to je tak asi všechno. Zítra mě čeká návštěva češky, studující na Univerzitě Amazonského pralesa a poté se rozhodnu kdy popluju do Iquitosu. Pár kontaktů, kam mohu jít, již mám, tak směle do toho.

Přeji vám, ať se daří a děkuji vám, za vaši podporu, kterou i na dálku cítím.

Ještě pár fotek pro přiblížení místní atmosféry. Fotky sem dávám v malé kvalitě, poněvač internet je často hodně pomalý.

Martin

 

Náhledy fotografií ze složky Jižní Amerika


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hurá! První informace jsou zde! :-)

(Lenka, 25. 9. 2012 15:13)

Marťo, všechno je moc zajímavé! Fotky jistěže také! Držím palce do života v létě (u nás ještě bohudíky docela hezky); ať uvidíš a zažiješ vše, co potřebuješ :-)
Představ si - zase stejná situace; po tvém odletu jsem se šla podívat na tvoje stránky zrovna dnes, kdy jsi vložil první várku... :-) A šla jsem, protože jsem si zase potvrdila platnost vzkazu, který jsi mi předal z letiště :-) Ještě jednou děkuji a ještě jednou na dálku zdravím a držím palce. L.

Re: Hurá! První informace jsou zde! :-)

(Martin, 3. 10. 2012 22:59)

Děkuji ti Lení, za vše napsané i nenapsané.
Projelo mnou příjemné mrazení v těle, při čtení.
Jsem rád, že ti to pomáhá, také mi mnohé s tebou došlo.
S úctou, Martin