Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Vycházka v lese Puketi

vloženo  18. 10. 2009

Krásná vycházka v lese Puketi a povídání o stromech

Jakpak to vlastně vzniklo? Inu jak to tak bývá, pokud potkáte fajn lidi a žijete s nimi v poklidu a v pohodě, potkáte také jejich kamarády, kteří jsou překvapivě také fajn lidi :-)

ObrazekTakhle jsem poznal kamaráda Roberta, spolupracovníka Inge, u které jsem žil spokojeně dva měsíce. Zabývá se homeopatií, poznáváním stromů, keřů ... a jejich přínos v použití homeopatik pro lidi. Často rád chodí na procházky do lesa, kde čerpá inspiraci, sílu a klid, pro konzultace s jeho pacienty. Nabídl mi jednoho dne, že jde do jeho oblíbeného a liduprázdného lesa, zda chci také. No samosebou sem nadšeně kývnul. Měli jsme hezký půlden procházky v lese, povídání o stromech, pořizování fotek ... Konečně jsem dal fotečky dohromady, tak se můžete juknout.

Vyprávěl mi o tom, že každý typ stromu je trošku jiný, podobně jako lidé. Jak bych to tak nejsnadněji vysvětlil? Prostě jednoduše polopatě :-) Některé se zdají, že jsou jemné strukturou, avšak ve skutečnosti je těžké je zlomit. Jiné jsou na povrchu drsné a uvnitř mají jemnou strukturu. Jedny rostou přímo nahoru, jiné mají roztodivně klikaté kmeny, plné prohlubní. Další žijí v symbióze na dalších stromech ... Tvar listu, plodů, barvy, to vše může vypovídat o tom, k čemu daný strom, rostlina slouží. Třebas jako léčebný prostředek pro člověka, například jako homeopatika.

Před opuštěním Kerikeri (do léčebného střediska Mana) jsem u Roba pobýval jeden týden. Byly na mě moc hodní. Rád jsem jim dvakrát uvařil, jen se oblizovali :) Rob a jeho syn Terry chtěli vyzkoušet shiatsu. Bylo to moc fajn, byli nadšeni. Rob mi potvrdil mé cítění, že je moc pěkné co dělám a dovede si to u mě představit, jako zdroj obživy. Dostal jsem od Roba krásnou hůlku ze stromu Totara. Krom toho že je krásná tvarově, má i skrytej a tajemnej účel :-) Otevírá silnou mužskou energii, ale zároveň je jemná. Takový poklidný bojovník ? :-) Navíc je na něm malý ohňový opál, který má pomoci dosáhnout cílů, které si přeju a chci. Může vám to přijít úsměvné, pravdou však je, že jsem si vybíral snad ze 30 druhů hůlek a tahle mi přesně padla do ruky. Pokud ji porovnám s těmi dalšími, opravdu jsem cítil příjemný pocit jí držet, přišlo mi, že to je ono, taková jistota. Když mi pak Rob řekl, k čemu má pomoci a k čemu je dobrý ten kámen - docela sem čuměl, páč to je opravdu to, co mi chybí. Nedlouho na to jsem měl „Sen o skřetovi“, fakt zajímavý :-)

Pěkný den, děcka všecka ;-)

Martin

Marťas s darovanou hůlkou :-)

 

 

Náhledy fotografií ze složky Les Puketi

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář