Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
4 týdny v Mana Retreat Center

vloženo  22. 10. 2009

Nuž, jsem zde už třetí týden a blíží se mi poslední týden, tákže je na čase něco napsati :-)

Cestu do Mana Retreat jsem lehce popsal zde. Je to jakési středisko, zasazené do krásného prostředí, uprostřed lesů s výhledem na zátoku. Centrum slouží pro různé účely. Od meditací, po zpěv, léčebné pobyty s masážemí .... Celkově zde pracuje 6 dobrovolníků (wůferů) a 4 zaměstnanci, občas výpomoc od jinud.

Pracuje se 6 hodin denně, 5 dní je pracovních a dva jsou volné. Většinu času se pracuje v kuchyni, krájení a příprava pokrmů. Poté kompletní úklid pokojů pro hosty, kteří přijíždějí na ozdravný pobyt. Prostě vysávání, výměna povlečení, nezapomeňme na čištění záchoda ... :-)

Dnes odjela společnost asi 25 lidiček, kteří zde měli 10ti denní pobyt s meditacemi. Bylo to trošku náročné, spíše s přípravou v kuchyni, než s lidmi. Ti byli zlatí a postupně byli stále fajnější a usměvavější, prostě si to užívali. Potkal jsem mezi nimi i jednu moc fajn paní, která praktikuje Shiatsu po 20 let. Hezky jsme si popovídali. Nebyl sic čas na nějaké praktické Shiatsu, ale i tak to bylo milé si konečně popovídat s človíčkem, který to dělá. Mám u ní v Austrálii zajištěné ubytování, kdybych chtěl do Austrálie :-)

Optal jsem se svých kamarádů, zda chtějí vyzkoušet sami Shiatsu a něco z něj se naučit. Byl z toho moc příjemný večer a já si tak znovu vyzkoušel pozici učitele. Vůbec prvně jsem učil Shiatsu holčinu Kerikeri, tak před dvěmi měsíci. Postupně jsem „ošiatsuoval“ :-) všechny wůfery a krůček za krůčkem se dostávám k výročí 50 lidiček, co ode mě měli Shiatsu :-)

Nu a krásu prostředí můžete vidět v galerii fotek, víc informací o Mana Retreat v ANG je na jejich webovkách. Časem písnu ještě pár dalších věcí, co mě tu potkali, tak buďte trpělivý ;-)

Zatím čusík, Marťas.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 4 týdny v Mana Retreat Center