Jdi na obsah Jdi na menu
 

 




Můžem slavit, konečně fotečky a jak se mám ...

vloženo  22. 6. 2009

 

Táák, Martin konečně píše, kdepak je, co dělá, nějaké fotečky a tak ...

Po cca měsíci a půl ve Waiora Gardens (vesnička Kohuhoku), jsem se vydal na druhou stranu ostrova, do městečka Kerikeri. Měl jsem tam zajištěnou práci sběrem kiwi a přespávání v Backpackru. Teda řeknu vám, větší rachotu jsem ještě nezažil. Pracoval jsem v grupě cca 10 lidí, každej “přepravku” na pupku a co nejrychleji se sbírá, zpravidla až po třech kiwi na jednu ruku, když je kiwi nahuštěno, od 10 ráno do tmy, na podzim tam v 17.30 Do toho ještě lidičky, který za každým vtipem mluví o prachách, ať se moc nekecá ... Tady pár obrázků, co nafotil kamarád Daniel ze Švédska, enem mobilem. Po čtyřech dnech mě to fakt už nebavilo, nepřišel sem si, že dělám něco užitečného a i moje záda řekly před koncem směny ááááúúú, už ne. Pro popisky fotek najedte myšákem na obrázek ;-)

 

Obrazek

Obrazek

 

Ještě před zaměstnáním s kiwi, mi přítel paní z Waiora Gardens doporučil se zeptat na “wofing” (děláte 4hod/denně a za to je ubytování a dlabání zadáčo) v Ora Ora Resort, 4min autem od centra Kerikeri. Nuž, nakonec na tomhle místečku už dva týdny pobývám a rozhodně si nemůžu stěžovat. Vlastní to německý pár, co tu už sedm let žije. Paní se zabývá reflexní masáží nohou a vybudovala spolu s manželem rehabilitační centrum. Zpravidla to funguje tak, že “pacient” se s ní dohodne na termínu, ona obvolá spolupracovníky ( homeopat, japonka s shiatsu, další už nevím kdo :) ) ona uvaří zdravou krmi, lidičky zajdou do rehabky, kde je sauna, masážní stolek ... Ale jaká nádherná budova to je :) Představte si, že máte vedle sebe dva velké vzrostlé stromy. Uprostřed nich vybudujete rehabilitační domek, stromy jsou součástí budovy ... no prostě úžasný :-) Každou neděli můžu do sauny a taky toho využívám :)

 

Obrazek

Obrazek

Nu a mimo jiné, se tu učím jak pěstovat ovoce a zeleninu bez chem. postřiků a hnojiv, jak se jednotlivé stromy a rostliny podporují a chrání v růstu, říká se tomu jedním slovem Permakultura.

Obrazek

 

Obrazek

Učím se tady, jak z žitné mouky a vody, udělat výborný a zdraví chleba, bez nutnosti kvásku. A proč si nekoupím chleba v obchodu ? No jedne z důvodů si můžete přečíst zde , hlavně zákulisí pekárny(mimochodem moc šikovná webová stránka co se týče výživy).

 

Nu a aby toho nebylo málo, zrovinka podstupuju čistící kůru ze všech chemickech sajrajtů, co se do mě dostali za ty roky. Čili éčka z jídel, toxiny z půdy, co se různě nastřádali v těle jídlem, toxiny co mě v práci, při ovládání velkoformátové mašiny hezky  pozvolna doslova otravovali, zkrátka bude to asi dost zajímavý. Tak dám pak vědět ;-)

 

Obrazek

 

Obrazek

Majte se všici báájo :-)

Houbik

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jejdanánku :-)

(Houbík, 12. 8. 2009 5:57)

Jé, děcka, to je fajnové, že píšete.
No joo, sem na psaní vostuda, brzy se však dočkáte ;-)

máme tě rádi

( HanKö z LBC, 11. 8. 2009 14:08)

ale už zase o sobě něco napiš!Taky fachčíme,mezitím krátká dovolená v Anglii(dost prima)Tereza se vrátila z Austrálie nadšená a teď finišuje na VŚ a u nás vše při starém.Pa Hana,Marta,Katka z Broumáku

kultoch

(Marťan, 7. 8. 2009 13:09)

Ahojdá Džarmí :),
juju, to je můj malý kutloch :-)

Oni tady mají hodně velká okna,
holt zimy nemusejí tolik řešit.

Však on Houbík jednoho dne přiletí ;-)

Páček

Hoj hojček Houbíku

(Džarmi , 30. 7. 2009 2:45)

Ahoj Houbíku,
zítra asi jedu do Liberce a říkám si,že je škoda,že tu nejsi.
To je tvůj pokojíček ta krásně prosvětlená místnost?

Papaajda Jarmilka