Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Pobyt u Roberta a Tonyho

vloženo  19. 10. 2009

Jak to vlastně všeco začalo? .. Vezmu to trošku oklikou.

Při pobytu u koníků jsem si říkal, copak teď. Mám ještě dva týdny do rekreakčního a léčebného střediska v Mana Retreat. Nu a ono se to najednou vyřešilo samo :-) Chodil jsem každé pondělí na posezení s přáteli z Kerikeri. Robert, místní homeopat krásně hraje na kytaru, při tom společně zpíváme (text se často opakuje, takže vpoho :-) ) anglicky, nebo v indickém jazyce. Nejblíže to má ke zpívání mantry. Tedy opakovaně zpívání pozitivních, srdce otevírajících skladeb a sdílení toho pocitu s ostatními, jak pocitem, tak i zpěvem. No a hlavně ty dobrůtky po zpěvu a meditaci, hehe.

Na zpívání a následnou meditaci jsme chodili do útulně zařízeného baráčku k Robertovi, nebo do neméně krásného domečku k Tonymu. Hlavně z Tonyho baráčku sem byl unešenej. Skoro celej ho postavil sám, část domu je z jílových cihel, sušených na slunci. Mají parádní izolační vlastnosti. Zbytek domu je dřevěný, interiér kouzelnej, cítil jsem se tam jako v pohádce. Po jedné meditaci mi nabídl, pokud budu chtít, že u něj můžu před cestou do Mana Retreat zůstat a wůfovat. Nadšeně jsem souhlasil a těšil se jak malej kluk :-) Sranda byla, když jsme poté měli další zpěv a meditaci u Roberta, tak mi nabídl to samé. Že u něj mohu zůstat nějaký čas. No to mě fakt příjemně překvapilo. Vyřešil jsem to tak, že jsem byl jeden týden u Roberta a poté týden u Tonyho.

Pobyt u Roberta jsem popsal v předešlém článečku zde.

U Tonyho jsem hlavně pracoval na zahradě. Hrabal trávu, vozil hnůj, sbíral koblížky, pro změnu kravské :-) , pletí záhonu, parkoviště ... Prostě vše co je třeba na statku. Měli zrovinka před velikou akcí. Dokončil prostory pro scházení se místních lidiček. Jak pro zábavu, tak i diskuze o místních problémech a jejich řešení. Lidé jsou si blíže, vzájemně si více pomáhají. Na celém Zélandu se postupně lidé více sdružují a začínají spolu obchodovat výměnným způsobem, bez nutnosti peněz. Obchodují na základě důvěry a také proto jsou důležité společné schůzky, které upevňují vztah mezi nimi. Udělal jsem pár foteček a na závěr jedna fotečka v Tonyho baráčku.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Pobyt u Tonyho

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář