Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
Nový domov ve Waiora Gardens

vloženo  2. 5. 2009

Vstup do hlavní budovy. Určena jako kuchyně a obývák s krbem ... U vchodu se muská Lučka (Slovinka) s psiskem :)

Nuž, tak jsem znovu tu a přináším samé novinky :-) Usídlil jsem se v jedné pohádkové oblasti, vypadá to, že zde pobudu více než dva měsíce, možná celý zélandský podzim a zimu, čili do konce roku. Místo se jmenuje Waiora Gardens http://www.waioragardens.co.nz/aboutwaiora.html Pro neanglicky čtoucí - jedná se o eko farmu, kterou 20 let buduje paní původem z Německa, když odtamtud emigrovala. Vystudovala na Zélandu, jak vytvořit permakulturní zahradu. Čili jak umístit různé druhy plodin, okrasných keřů, stromů, aby co nejméně zasahovaly do krajiny, vzájemně si nepřekáželi, aby to ladilo i oku ...

Dolní zahrádka, zasadíte-li sem kus lopaty, vyroste celá :-) Takovou petržel sem ještě neviděl.

Pracuji zde jako dobrovolník, čili práce v domě - uklízení, pomoc při vaření, luxování ... Venku plít na zahradě, sbírat různé ovoce, rajčata, krmit slepice ... Od 9hod začíná práce (ve 12hod 15min pauza) a končíme ve 13.15. Za to je mi poskytnut mňamózní oběd, večeře a ubytování zdarma.

Majitelka Angela s přítelem Kevinem.

Po pravdě řečeno, za tohle bych i platil :) Snídani si každý dělá svou. Spím v místnůsce jen pro mě, což je luxus, když to porovnám s minulostí. Paní majitelka Angela, je úžasná paní a vzájemně jsme si padli do oka.

 

 A takle vypadá klasický oběd, když je doma paní domu. To vypadá mňamkově, což? :-)No a konečně jsem dělal Shiatsu :-) v klidném prostředí. Mají zde jeden domeček s velkou místností (Whale Lodge - viz. fotka dole), kde se každou neděli cvičí jóga. Vede to jedna moc fajn paní. Je to fajn se tam protáhnout, už předtím jsem dělal jógu sám, ale s více lidma je to lepčejší. Platí se za hodinu směšných 5$, ale teď když nevydělávám ... nabídnul jsem té učitelce Shiatsu náhradou za jógu a ta s radostí souhlasila :) Zrovinka včera jsem jí poskytl Shiatsu a za to mi dala jógu do budoucna zdarma. To sem teda čuměl. Myslím, že bude zájem i u cvičících, tak by pár penízek mohlo být. Zaslechla to i další paní a když jsem slyšel, že vlastní koně - nabídnul jsem jí Shiatsu za seznámení a projížďku na koni, taky moc ráda souhlasila. Dlouho jsem si to přál, si s koníkama jen pokecat, jsou to chytrolíni, takže až bude čas, hurá na to :-) Prý zde je krásná cesta podél pláže...

 

Jeden z mnoha ptáčáků poletujících okolo :-)

Navíc se zde každý nějakým způsobem zajímá o zdravý životní styl a stravování. Zrovinka teď tu je páreček ze Slovinska, moc fajn sluníčka. Holčině jsem dal Shiatsu, ona pak mě zas trošku jiný způsob, říká se tomu Bodywork. Taková moc příjemná masáž a protahovačka těla, klučina zase jinou formu harmonizační techninky.Včera jsem si povídal s mladou holčinou z Německa, která se specializuje na masírování chodidel, dlaní a hlavy. Já jí ukázal trošku ze Shiatsu, ona zas to své, už se oba těšíme, až bude čas na celkové provedení. No a konečně, potkal jsem zcela nečekaně jednoho moc fajn usměvavého Maora, zde hodně uznávaného léčením. Měli jsme malé setkání lidiček, kteří se zajímají o podobné věci.

Vlevo začínají hlavní budovy, vlevo je prudká cesta nahoru, na hlavní cestu. Bydlíme totiž v údolíčku.

Zkrátka se to tu hemží zajímavými lidmi, stejné přitahuje stejné :-) Nu a aby mi z toho všeho nezmagořila hlava, z nových informací a lidiček, vždy se najde hodně práce venku, je tu krásný kus lesa na procházky, malá saunička u rybníčku, srandovní ptáčci poletující okolo. Jsou moc hravý a občas jen tak poletují kousek před vámi, prostě jen z radosti blbnout a hrají si. Říkají jim Fantale (vějířový ocásek), a já se vždy domníval, že Funnytale (srandovní ocácek), tak už jim tak říkám stále :) Nu a tohle vše mi pomáhá zklidnit mysl. V PO budeme mít malou tancovačku ve Whale Lodge (verlybí lodž).

Ona pověstná Verlibí místnost, hádej proč :-)Prostě se bude křepčit, jak kdo uzná za  vhodné, bude to mix různých stylů, metal tam asi nebude :)

Je pozváno dost lidiček, udělá se pohoštění ... uff, to zas bude příležitost se zlepšovat v angličtině :-) Ještě uvádním stránečky, kde je pár fotek z mobilu o Waiora Gardens. Dík bráchanče, že jsi je našel. Já nějak nemám stále "čas" to tu pořádně vyfotit, stále je co dělat a radši místo focení porát něco dělám, nebo nedělám a lenoším :) Takže tady další fotečky (nad a nad fotkou můžete přepínat pomocí čísel na další fotečky) http://www.travelblog.org/Photos/2570631.html

Po domácku dělaný chlebík, fakt mňamózní :-)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář